روز جهانی آب 2023

ایجاد دغدغه‌مندی عمومی برای آب؛ شتاب در تغییر برای خروج از بحران آبی

سخنگوی صنعت آب کشور مطرح کرد: شعار امسال روز جهانی آب، بیشتر برگرفته از نگرانی جهانی از پیامدهای کمبود آب در دنیاست که می‌تواند ضمن اختلال در زندگی و بهداشت عمومی جوامع دنیا، باعث برهم خوردن توازن اقتصادی، اجتماعی و سیاسی دولت‌ها شود لذا دغدغه مندی اجتماعی برای عبور از بحران آب ضرورت دارد.

  یادداشت
  1402/01/07
رصدخانه ملی آب ایران راه اندازی می شود

رصدخانه ملی آب ایران راه اندازی می شود

حسب برنامه های وزارت نیرو در خصوص ایجاد رصدخانه آب و تکالیف قانونی در خصوص تولید اطلس راهنمای داده های آب سطحی و زیرزمینی و تأکیدات وزیر نیرو در اینخصوص، راه اندازی رصدخانه ملی آب ایران در دستور کار معاونت آب و آبفای وزارت نیرو قرار گرفت.

  اطلاع رسانی عمومی
  1401/01/24
سیمای عمومی منابع آب کشور

سیمای عمومی منابع آب کشور و ضرورت مدیریت منابع و مصارف

پیش‌بینی‌های بلندمدت اقلیمی حاکی از اینست که ایران از نظر تغییرات اقلیمی به سمت تشدید تنش‌های آبی بلندمدت حرکت میکند و در این شرایط نه تنها تنش آبی بخش‌هایی از جامعه را بطور گسترده درگیر خواهد نمود بلکه منابع آبی نیز به مرور رو به کاهش رفته و تجدیدپذیری صورت نمی‌پذیرد لذا به منظور جلوگیری از تشدید بحران و صیانت از منابع آب تجدیدپذیر، اقدامات گسترده‌ای لازم است که بایستی در قالب یک برنامه آمایش آب‌محور دنبال گردد و قطعاً رمز موفقیت در این زمینه مشارکت مردم و پرهیز از رفتارهای اسراف گرایانه در بخش آب می‌باشد.

  یادداشت
  1401/01/22

اطلاعیه مهم شرکت مدیریت منابع آب ایران در خصوص دسترسی به اطلاعات آب و هواشناسی

شرکت مدیریت منابع آب ایران اطلاعیه مهمی در خصوص دسترسی به اطلاعات آب و هواشناسی صادر کرد .

  اطلاع رسانی عمومی
  1400/12/02

نشست مدیران مطالعات پایه منابع آب کشور با حضور مهندس حاج رسولی ها و خانم دکتر ترابی

نشست مدیران مطالعات پایه کشور با حضور مهندس حاج رسولی ها مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران و خانم دکتر ترابی مدیرکل دفتر برنامه ریزی کلان آب و آبفا وزارت نیرو و مدیران دفاتر مطالعات پایه سراسر کشور روز پنجشنبه دهم مرداد ماه در محل شرکت مدیریت منابع آب ایران برگزار شد.

  رویدادها
  1398/05/13

رونمایی از سامانه تماب در شرکت آب منطقه ای البرز با حضور مهندس رابعی

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای البرز، روز دوشنبه مورخ 31/04/98، طی نشستی با حضور مدیر کل دفتر مطالعات پایه منابع آب و هیئت همراه و جمعی از کارشناسان دفتر فن آوری اطلاعات ،توسعه مدیریت و تحول اداری شرکت مدیریت منابع آب ایران در حضور مدیرعامل، معاونین ،مدیران و کارشناسان شرکت آب منطقه‌ای البرز از سامانه جامع تولید مطالعات پایه منابع آب کشور ( سامانه تماب) ، رونمایی شد.

  رویدادها
  1398/05/02

دوره آموزشی پمپاژ

استفاده از نتایج آزمایش پمپاژ چاه‌های بهره‌برداری جهت استخراج ضرایب هیدرودینامیک آبخوان‌های آبرفتی فرصت اجرایی مناسبی است که می‌باید با لحاظ ملاحضات فنی صورت گیرد. این امر مستلزم آشنایی و اشراف به فرایند حفر و تجهیز چاه‌های بهره‌برداری و ملزومات انجام آزمایش پمپاژ بویژه روش تک‌چاهی می باشد که می‌بایست در قالب برنامه‌های آموزشی از طریق متخصصین امر صورت گیرد دوره اخیر با این هدف و به همت شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی برگزار شد.

  رویدادها
  1397/10/24

دستورالعمل و نرم‌افزار آماربرداری سراسری مرحله 3 بروزرسانی گردید.

دستورالعمل و نرم‌افزار آماربرداری سراسری مرحله 3 بروزرسانی گردید.

  اعلانات
  1397/10/23

راه‌های تماس با ما

  • آدرس : تهران، خیابان فلسطین شمالی، پایین تر از زرتشت، پلاک 517
  • کدپستی : 1415855641
  • تلفن : 02143680000
  • فاکس : 02188916600
  • پست الکترونیکی : info[at]wrm.ir
  • پیامک :
  • تلفن گویا :